Do góry

Kalendarz

Sierpień 2019
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Login Form

 SPONSORZY

OSP KOBYLANY:

 


  

 

 

Poczta

 

Licznik odwiedzin

Wszystkie odwiedziny 34902

 

2 listopada to dzień szczególny, to czas refleksji nad przemijaniem ludzkiego życia. Strażacy z OSP Kobylany nie zapominają o swoich druhach,  którzy odeszli już na wieczną służbę. Co roku zapalają znicze na ich grobach i w skupieniu odmawiają modlitwę.  Również na grobie śp. ks. Leona Kruszyny, który 104 lata temu swoimi staraniami doprowadził do powstania naszej jednostki, złożono kwiaty i zapalono znicze, a wcześniej odnowiono jego nagrobek.

 

 

 

 

Ks. Leon Kruszyna (1874 - 1920)

 

 

 

Grób ks. Leona Kruszyny

28 września na stadionie LKS Victoria w Kobylanach został rozegrany II Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu krośnieńskiego.

 

 

Do rywalizacji przystąpiło dziewięć drużyn (trzy drużyny chłopców i sześć dziewcząt) Ochotniczych Straży Pożarnych z Bajd, Iskrzyni, Kobylan, Męcinki, Moderówki, Pietruszej Woli, Wojaszówki i Żarnowca. Drużyny rywalizowały w czterech konkurencjach: sztafecie, rozpoznawaniu dystynkcji PSP i OSP, strzelaniu piłką do  bramki oraz w ćwiczeniu bojowym.

W kategorii drużyn chłopięcych miejsce pierwsze zdobyła MDP z Iskrzyni, drugie MDP Męcinka, a trzecie MDP Wojaszówka. Wśród dziewczęcych drużyn  pierwsze miejsce zajęły dziewczyny z MDP Bajdy, drugie MDP Kobylany, a trzecie MDP Wojaszówka. 

 

 

Na zakończenie Turnieju dziewczęta MDP z Kobylan i Żarnowca przedstawiły musztrę bojową.  Za udział w Turnieju wszystkim drużynom oraz  ich opiekunom podziękował sędzia główny bryg. Mariusz Kozak oraz  Prezes ZOP ZOSP RP druh Jan Kilar.

Wśród zaproszonych gości byli m. in. Starosta Krośnieński Jan Juszczak,  Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Krośnie st. bryg. Mariusz Bieńczak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kazimierz Krężałek, st. bryg. w stanie spocz. Mieczysław Prugar - Honorowy Sekretarz ZOP ZOSP RP w Krośnie.

 

MDP dziewcząt z Kobylan

 

 

 

8 września 2014 r. miały miejsce uroczystości odpustu parafialnego i obchodów 50-lecia pochodzącego z Kobylan ks. prof. dr hab. Władysława Głowy. Jednostka OSP Kobylany wystawiła poczet sztandarowy, druhowie uczestniczyli w procesji, a po zakończeniu uroczystości przedstawiciele Zarządu złożyli dostojnemu Jubilatowi życzenia i wręczyli figurkę św. Floriana.

 

 

Poczet sztandarowy OSP Kobylany: dh Andrzej Węgrzyn, dh Franciszek Jop, dh Krzysztof Więcek

 

Naczelnik Jan Mroziński i zastępca prezesa Maciej Palion podczas procesji

 

Naczelnik Jan Mroziński składa życzenia Jubilatowi i wręcza figurkę św. Floriana

 

Figurka św. Floriana wręczona Księdzu Profesorowi

 

INFORMACJA O ZAWODACH

 

Prezydium Zarżadu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Krośnie informuje, że 28 września 2014 roku na stadionie sportowym LKS "Victoria" w Kobylanach planuje zorganizować we współpracy ze Starostwem Powiatowym, KM PSP w Krośnie, Urzędem Gminy w Chorkówce , ZOG ZOSP RP w Chorkówce i OSP w Kobylanach II Sportowo-Pożarniczy Turniej Młodzieżowych Drużyn Pożarnoczych OSP Powiatu Krośnieńskiego. Rozpoczęcie turnieju planowane jest na godzinę 11.

 

Zarząd OSP Kobylany serdecznie zaprasza na wyżej wymieniony turniej.

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu samochodu osobowego z motocyklem przy wyjeździe z cmentarza w Kobylanach. Do zdarzenia doszło w niedzielę (7.09).

 

Do wypadku doszło około godziny 16:20. Jadący w kierunku Krosna motocykl z dużą prędkością uderzył w wyjeżdżający z Myszkowskiego samochód marki Mazda. Pasażerowie samochodu wyszli bez szwanku. Poszkodowana została motocyklistka, którą karetka pogotowia odwieziozła do szpitala. Ruch odbywał się wahadłowo.

 

Na miejscu działania prowadziły: OSP KSRG Kobylany, dwa zespoły PSP Krosno, policja i karetka pogotowia.